Uczymy się gry na fortepianie


tagi: nauka, edukacja, kształcenie, muzyka, szkoła

Naukę gry na fortepianie powinno się  zacząć od dobrego przygotowania już w fazie początkowej.

To właśnie pierwszy kontakt z tym instrumentem i muzyką da szansę na rozbudzenie w uczniu nie tylko afektacji do nauki, lecz także nauczy podstawowych nawyków techniczno – dźwiękowych.

Nie ważne czy naukę rozpoczniemy w szkole muzycznej, ognisku muzycznym, na prywatnych lekcjach czy też skorzystamy z osiągnięć techniki i zaczniemy uczyć się sami wykorzystując w tym celu Internet. Jedno jest pewne, żeby osiągnąć pożądany cel, należy skorzystać z najlepszych wzorców.

Naukę gry na tym instrumencie dobrze jest rozpocząć od doboru odpowiednich podręczników i metod z jakich korzystać będziemy w trakcie nauki gry na tym instrumencie. Da to szansę na poznanie przez ucznia własnych reakcji i umiejętności w czasie pobierania nauki gry.

Dobór metod i sposobów powinien przebiegać w harmonii z osobowością i umiejętnościami ucznia. Nauka gry na fortepianie w takich wypadkach staje się przebiegać zgodnie z rozwojem psycho – ruchowym, dając szansę na prawidłowe ukierunkowanie poczynań ucznia. Na usystematyzowaniu wprowadzania kolejnych etapów i zagadnień, pozwalając rozbudzić wrażliwość muzyczną, łatwiejsze osiągnięcie coraz to większych umiejętności gry jak i  wiedzy z zakresu tej dziedziny.

Można spotkać opinię, że nie zawsze naukę gry powinno zacząć się od nauki nut, i pracy nad koordynacją ruchową obu rąk. Jednak wielu pedagogów właśnie w taki sposób rozpoczyna lekcję gry na tym instrumencie. Pozwala to poznać układ nut na pięciolinii i jej odzwierciedlenie na klawiaturze fortepianu.
Praca nad koordynacją obu rąk podczas gry pozwoli poprzez ćwiczenia osiągnąć pożądany efekt. Polega ona na  grze  raz jedną ręką a raz drugą, a następnie obiema na przemian.

Ważną zasadą podczas nauki gry na instrumencie jest to, że to nie motywacja ani zdolności ucznia, lecz fachowa pomoc nauczyciela pozwoli na prawidłową naukę gry na tym instrumencie.

Fotografie:
nauka
edukacja
kształcenie
muzyka
szkoła
Dodany przez Krystian Olczyk | 2015/01/06

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

rss icon Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

rss icon Polacy kochają zakupy na kredyt

Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

Zobacz także:

Copyright ©2018. rev. 4.0. [ ]

marzec 2018 grudzień 2017 listopad 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 grudzień 2016 wrzesień 2016 lipiec 2016 grudzień 2015 październik 2015 styczeń 2015 grudzień 2014 sierpień 2014 maj 2014 marzec 2014 listopad 2013 październik 2013 kwiecień 2013 grudzień 2012 sierpień 2012