Rozwój od najmłodszych lat


 • Niepubliczne Przedszkole Montessori we Wrocławiu

  Al. Pracy 24
  53-232 Wrocław
  tel: 512-150-140
  tel: 517-080-060
  sekretariat@szkola-montessori.com.pl

  http://www.przedszkole-montessori.wroclaw.pl

tagi: nauka, szkolenia, wykształcenie, przedszkole

Każdy rodzic chce by jego dziecko rozwijało się i rosło prawidłowo.

Coraz bardziej popularne są różne sposoby nauki najmłodszych już w wieku przedszkolnym. Umysły pociech są wtedy najbardziej chłonne, a nauka nie musi być dla nich smutną koniecznością, a może być świetną zabawą. Dlatego też rodzice starają się bawić z dziećmi w różne gry rozwijające myślenie, kupują zabawki edukacyjne, wspierają kreatywne pomysły swoich pociech, zachęcają do rysowania, kolorowania.

Ważne jest by ograniczyć oglądanie bajek telewizyjnych do niezbędnego minimum, a zamiast tego czytać dzieciom jak najwięcej się da. To wpływa na myślenie i rozwija wyobraźnię. Bardzo ważne jest także to, aby najmłodsi mieli kontakt z rówieśnikami, uczyli się jak budować relacje międzyludzkie. Jest wiele sposobów na to, by wprowadzać elementy nauki w codzienne życie najmłodszych.

Edukacja małych dzieci jest niezwykle istotna. Dzięki niej pociechy będą miały o wiele mniejsze problemy z nauką w przyszłości. Jest wiele metod, które skupiają się na rozwoju najmłodszych. Którą wybrać? Najlepiej taką, która będzie dla dziecka bezpieczna, nieobciążająca, pozbawiona presji. Nie można zmuszać go do nauki, nie można wymagać. Ma ono samo chcieć poznawać świat i czerpać z tego radość.

Jednym z najskuteczniejszych na to sposobów jest metodologia opracowana przez Marię Montessori. Na czym polega metodologia Montessori? Skupia się na tym, aby dziecko uczyło się poprzez zabawę z rówieśnikami. To zajęcia wpływające na kreatywność, budowanie relacji międzyludzkich, logiczne myślenie. A co najważniejsze, stanowią dla malucha ogromną rozrywkę. Jest wiele miejsc, w których stosuje się tą metodologię. Jednak tylko nieliczne przedszkola we Wrocławiu (przykładowo http://www.przedszkole-montessori.wroclaw.pl) mogą się pochwalić efektami tej metody. To właśnie w tym mieście w Polsce ta technika jest najbardziej rozwinięta.

Fotografie:
nauka
szkolenia
wykształcenie
przedszkole
Dodany przez Daria Aleksandrowicz | 2016/07/02

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

rss icon Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

rss icon Polacy kochają zakupy na kredyt

Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

Zobacz także:

Copyright ©2018. rev. 4.0. [ ]

marzec 2018 grudzień 2017 listopad 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 grudzień 2016 wrzesień 2016 lipiec 2016 grudzień 2015 październik 2015 styczeń 2015 grudzień 2014 sierpień 2014 maj 2014 marzec 2014 listopad 2013 październik 2013 kwiecień 2013 grudzień 2012 sierpień 2012