Rozwój od najmłodszych lat


 • Niepubliczne Przedszkole Montessori we Wrocławiu

  Al. Pracy 24
  53-232 Wrocław
  tel: 512-150-140
  tel: 517-080-060
  sekretariat@szkola-montessori.com.pl

  http://www.przedszkole-montessori.wroclaw.pl

tagi: nauka, szkolenia, wykształcenie, przedszkole

Każdy rodzic chce by jego dziecko rozwijało się i rosło prawidłowo.

Coraz bardziej popularne są różne sposoby nauki najmłodszych już w wieku przedszkolnym. Umysły pociech są wtedy najbardziej chłonne, a nauka nie musi być dla nich smutną koniecznością, a może być świetną zabawą. Dlatego też rodzice starają się bawić z dziećmi w różne gry rozwijające myślenie, kupują zabawki edukacyjne, wspierają kreatywne pomysły swoich pociech, zachęcają do rysowania, kolorowania.

Ważne jest by ograniczyć oglądanie bajek telewizyjnych do niezbędnego minimum, a zamiast tego czytać dzieciom jak najwięcej się da. To wpływa na myślenie i rozwija wyobraźnię. Bardzo ważne jest także to, aby najmłodsi mieli kontakt z rówieśnikami, uczyli się jak budować relacje międzyludzkie. Jest wiele sposobów na to, by wprowadzać elementy nauki w codzienne życie najmłodszych.

Edukacja małych dzieci jest niezwykle istotna. Dzięki niej pociechy będą miały o wiele mniejsze problemy z nauką w przyszłości. Jest wiele metod, które skupiają się na rozwoju najmłodszych. Którą wybrać? Najlepiej taką, która będzie dla dziecka bezpieczna, nieobciążająca, pozbawiona presji. Nie można zmuszać go do nauki, nie można wymagać. Ma ono samo chcieć poznawać świat i czerpać z tego radość.

Jednym z najskuteczniejszych na to sposobów jest metodologia opracowana przez Marię Montessori. Na czym polega metodologia Montessori? Skupia się na tym, aby dziecko uczyło się poprzez zabawę z rówieśnikami. To zajęcia wpływające na kreatywność, budowanie relacji międzyludzkich, logiczne myślenie. A co najważniejsze, stanowią dla malucha ogromną rozrywkę. Jest wiele miejsc, w których stosuje się tą metodologię. Jednak tylko nieliczne przedszkola we Wrocławiu (przykładowo http://www.przedszkole-montessori.wroclaw.pl) mogą się pochwalić efektami tej metody. To właśnie w tym mieście w Polsce ta technika jest najbardziej rozwinięta.

Fotografie:
nauka
szkolenia
wykształcenie
przedszkole
Dodany przez Daria Aleksandrowicz | 2016/07/02

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Glapiński: na przyszłym roku wzrost gospodarki niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity

W przyszłym roku wzrost gospodarki będzie niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity, blisko naturalnej stopy wzrostu między 3,5-4 proc. - mówił na środę na konferencji prasowej po posiedzeniu RPP prezes NBP Adam Glapiński.

rss icon Chcemy kupować coraz więcej mieszkań, nawet bez rządowego programu

W półroczu 2017 r. banki udzieliły 108 tys. kredytów mieszkaniowych, tj. o 5,7 proc. więcej niż na 2016 r. Dobre wyniki wiązano na ogół z programem MdM. a może jednak słusznie?

rss icon Wielka Brytania namawia palaczy do przejścia na e-papierosy

W przyszłym miesiącu na brytyjskiej telewizji widzowie zobaczą kampanię przekonującą palaczy do rzucenia palenia używając papierosów elektronicznych. Autorem spotów był rządowa agencja do spraw zdrowia publicznego.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

sierpień 2017 lipiec 2017 grudzień 2016 wrzesień 2016 lipiec 2016 grudzień 2015 październik 2015 styczeń 2015 grudzień 2014 sierpień 2014 maj 2014 marzec 2014 listopad 2013 październik 2013 kwiecień 2013 grudzień 2012 sierpień 2012