Rozwój od najmłodszych lat


 • Niepubliczne Przedszkole Montessori we Wrocławiu

  Al. Pracy 24
  53-232 Wrocław
  tel: 512-150-140
  tel: 517-080-060
  sekretariat@szkola-montessori.com.pl

  http://www.przedszkole-montessori.wroclaw.pl

tagi: nauka, szkolenia, wykształcenie, przedszkole

Każdy rodzic chce by jego dziecko rozwijało się i rosło prawidłowo.

Coraz bardziej popularne są różne sposoby nauki najmłodszych już w wieku przedszkolnym. Umysły pociech są wtedy najbardziej chłonne, a nauka nie musi być dla nich smutną koniecznością, a może być świetną zabawą. Dlatego też rodzice starają się bawić z dziećmi w różne gry rozwijające myślenie, kupują zabawki edukacyjne, wspierają kreatywne pomysły swoich pociech, zachęcają do rysowania, kolorowania.

Ważne jest by ograniczyć oglądanie bajek telewizyjnych do niezbędnego minimum, a zamiast tego czytać dzieciom jak najwięcej się da. To wpływa na myślenie i rozwija wyobraźnię. Bardzo ważne jest także to, aby najmłodsi mieli kontakt z rówieśnikami, uczyli się jak budować relacje międzyludzkie. Jest wiele sposobów na to, by wprowadzać elementy nauki w codzienne życie najmłodszych.

Edukacja małych dzieci jest niezwykle istotna. Dzięki niej pociechy będą miały o wiele mniejsze problemy z nauką w przyszłości. Jest wiele metod, które skupiają się na rozwoju najmłodszych. Którą wybrać? Najlepiej taką, która będzie dla dziecka bezpieczna, nieobciążająca, pozbawiona presji. Nie można zmuszać go do nauki, nie można wymagać. Ma ono samo chcieć poznawać świat i czerpać z tego radość.

Jednym z najskuteczniejszych na to sposobów jest metodologia opracowana przez Marię Montessori. Na czym polega metodologia Montessori? Skupia się na tym, aby dziecko uczyło się poprzez zabawę z rówieśnikami. To zajęcia wpływające na kreatywność, budowanie relacji międzyludzkich, logiczne myślenie. A co najważniejsze, stanowią dla malucha ogromną rozrywkę. Jest wiele miejsc, w których stosuje się tą metodologię. Jednak tylko nieliczne przedszkola we Wrocławiu (przykładowo http://www.przedszkole-montessori.wroclaw.pl) mogą się pochwalić efektami tej metody. To właśnie w tym mieście w Polsce ta technika jest najbardziej rozwinięta.

Fotografie:
nauka
szkolenia
wykształcenie
przedszkole
Dodany przez Daria Aleksandrowicz | 2016/07/02

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Pożyczką finansujemy zakup lodówki wesele

Blisko 90 proc. Polaków przed zaciągnięciem pożyczki zwróciłoby uwagę na jej całkowity koszt oraz wysokość miesięcznych rat - tak wynika z badania "Finanse Polaków" przeprowadzonego przez PBS dla Provident Polska z okazji 20-lecia firmy. Pokazuje ono również, że bardziej skłonne do zaciągania pożyczek są osoby będące na lepszej sytuacji finansowej.

rss icon Prezes ZUS: Będziemy potrzebowali mniej pieniędzy z budżetu na emerytury

Dzięki wzrostowi wpływów do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych będziemy potrzebowali mniejszej dotacji z budżetu państwa na pokrycie wydatków na emerytury - powiedziała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

rss icon 33 osoby skazane za oszustwa na VAT

Kary od sześciu lat bezwzględnego więzienia do pięciu miesięcy więzienia z warunkowym zawieszeniem wykonania kary oraz grzywny, orzekł na poniedziałek Sąd Okręgowy na Kielcach wobec 33 osób, oskarżonych o przestępstwa karno-skarbowe. Chodziło m.in. o oszustwa na obrocie złomem.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

sierpień 2017 lipiec 2017 grudzień 2016 wrzesień 2016 lipiec 2016 grudzień 2015 październik 2015 styczeń 2015 grudzień 2014 sierpień 2014 maj 2014 marzec 2014 listopad 2013 październik 2013 kwiecień 2013 grudzień 2012 sierpień 2012