Jak rodzic może wesprzeć naukę dziecka?


tagi: szkolenia, szkoła, wykształcenie, kursy

Każdy rodzic chciałby, by jego pociecha jak najlepiej radziła sobie w szkole i wracała do domu z samymi piątkami.

Zdarza się jednak, że z różnych przyczyn, dziecko nie radzi sobie z jakimś typem zadań lub jakimś przedmiotem. Jak można mu pomóc? Czy od razu należy wysyłać dziecko na korepetycje? Czy to znaczy, że dziecko, które nie radzi sobie w szkole i korzysta z zajęć dodatkowych jest "głupsze" od innych dzieci?

Na szczęście już dawno do lamusa odeszło przekonanie, że z korepetycji korzystają dzieci "głupsze" od swoich rówieśników. Korepetycje to dobry pomysł jeśli Twoje dziecko nie radzi sobie z jakąś partią materiału. Wcale nie oznacza to, że jest ono głupsze - być może po prostu potrzebuje by daną partię materiału wyjaśnić mu w inny sposób, a w szkole często nie ma czasu na to, by tłumaczyć materiał po kilka razy. Jeśli więc widzisz, że Twoje dziecko sobie z czymś nie radzi, umów go na kilka spotkań z korepetytorem. Będzie miał on czas na to, by dokładnie wytłumaczyć dziecku niezrozumiałe zagadnienia i już kilka lekcji powinno wystarczyć, by nadrobić zaległości.

Rodzice coraz częściej zapisują dzieci na zajęcia dodatkowe nie po to, by nadrabiać zaległości, lecz po to, by dziecko uczyło się nowych rzeczy, które byłyby mu przekazywane w formie zajęć odbiegających od tych, w których uczestniczy w szkole. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju akademie rozwoju, które poprzez realizowanie specjalnie opracowanych scenariuszy pozwalają dziecku na zdobywanie nowej wiedzy w atmosferze zupełnie różnej od atmosfery szkolnej. Dla dziecka uczestniczenie w takich zajęciach jest przygodą i nawet nie zdaje sobie ono sprawy jak wiele nowych rzeczy i zagadnień zdołało przyswoić.

Fotografie:
szkolenia
szkoła
wykształcenie
kursy
Dodany przez Inez Demiuk | 2015/10/17

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon 33 osoby skazane za oszustwa na VAT

Kary od sześciu lat bezwzględnego więzienia do pięciu miesięcy więzienia z warunkowym zawieszeniem wykonania kary oraz grzywny, orzekł na poniedziałek Sąd Okręgowy na Kielcach wobec 33 osób, oskarżonych o przestępstwa karno-skarbowe. Chodziło m.in. o oszustwa na obrocie złomem.

rss icon PKO poczeka z propozycjami dla frankowiczów

PKO Bank Polski po przedstawieniu przez prezydenta projektu dotyczącego tzw. frankowiczów zamroził prace nad swoimi propozycjami dotyczącymi konwersji kredytów frankowych na złote - poinformował Zbigniew Jagiełło, prezes banku.

rss icon Co powinniśmy wiedzieć o zasadach wykupu nieruchomości przez gminę?

Jeśli na skutek uchwalenia planu miejscowego korzystanie z nieruchomości na dotychczasowy sposób stało się niemożliwe, właściciel ma prawo zażądać m.in. wykupu nieruchomości przez gminę. Jakie terminy obowiązywać będą gminę na jakich zasadach ustalona zostanie cena wykupowanej nieruchomości?

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

sierpień 2017 lipiec 2017 grudzień 2016 wrzesień 2016 lipiec 2016 grudzień 2015 październik 2015 styczeń 2015 grudzień 2014 sierpień 2014 maj 2014 marzec 2014 listopad 2013 październik 2013 kwiecień 2013 grudzień 2012 sierpień 2012