Jak rodzic może wesprzeć naukę dziecka?


tagi: szkolenia, szkoła, wykształcenie, kursy

Każdy rodzic chciałby, by jego pociecha jak najlepiej radziła sobie w szkole i wracała do domu z samymi piątkami.

Zdarza się jednak, że z różnych przyczyn, dziecko nie radzi sobie z jakimś typem zadań lub jakimś przedmiotem. Jak można mu pomóc? Czy od razu należy wysyłać dziecko na korepetycje? Czy to znaczy, że dziecko, które nie radzi sobie w szkole i korzysta z zajęć dodatkowych jest "głupsze" od innych dzieci?

Na szczęście już dawno do lamusa odeszło przekonanie, że z korepetycji korzystają dzieci "głupsze" od swoich rówieśników. Korepetycje to dobry pomysł jeśli Twoje dziecko nie radzi sobie z jakąś partią materiału. Wcale nie oznacza to, że jest ono głupsze - być może po prostu potrzebuje by daną partię materiału wyjaśnić mu w inny sposób, a w szkole często nie ma czasu na to, by tłumaczyć materiał po kilka razy. Jeśli więc widzisz, że Twoje dziecko sobie z czymś nie radzi, umów go na kilka spotkań z korepetytorem. Będzie miał on czas na to, by dokładnie wytłumaczyć dziecku niezrozumiałe zagadnienia i już kilka lekcji powinno wystarczyć, by nadrobić zaległości.

Rodzice coraz częściej zapisują dzieci na zajęcia dodatkowe nie po to, by nadrabiać zaległości, lecz po to, by dziecko uczyło się nowych rzeczy, które byłyby mu przekazywane w formie zajęć odbiegających od tych, w których uczestniczy w szkole. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju akademie rozwoju, które poprzez realizowanie specjalnie opracowanych scenariuszy pozwalają dziecku na zdobywanie nowej wiedzy w atmosferze zupełnie różnej od atmosfery szkolnej. Dla dziecka uczestniczenie w takich zajęciach jest przygodą i nawet nie zdaje sobie ono sprawy jak wiele nowych rzeczy i zagadnień zdołało przyswoić.

Fotografie:
szkolenia
szkoła
wykształcenie
kursy
Dodany przez Inez Demiuk | 2015/10/17

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Wielka Brytania namawia palaczy do przejścia na e-papierosy

W przyszłym miesiącu na brytyjskiej telewizji widzowie zobaczą kampanię przekonującą palaczy do rzucenia palenia używając papierosów elektronicznych. Autorem spotów był rządowa agencja do spraw zdrowia publicznego.

rss icon Urząd Lotnictwa Cywilnego zaniepokojony odwołaniem lotów przez Ryanaira

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego na piśmie do irlandzkich linii lotniczych Ryanair wyraził "duże zaniepokojenie" na związku z odwołaniem przez tego przewoźnika rejsów do Polski - poinformowała rzeczniczka ULC Karina Lisowska.

rss icon W Polsce powstanie pociąg hybrydowy

W Polsce powstanie pociąg hybrydowy. na jednym składzie będzie zarówno napęd elektryczny, jak spalinowy. List intencyjny na sprawie zaprojektowania maszyny podpisali między innymi przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu, fabryki Cegielski oraz spółki Przewozy Regionalne.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

sierpień 2017 lipiec 2017 grudzień 2016 wrzesień 2016 lipiec 2016 grudzień 2015 październik 2015 styczeń 2015 grudzień 2014 sierpień 2014 maj 2014 marzec 2014 listopad 2013 październik 2013 kwiecień 2013 grudzień 2012 sierpień 2012