Edukacja w wieku przedszkolnym


tagi: szkolenia, edukacja, kształcenie, przedszkole

Przedszkole nie pełni wyłącznie funkcji opiekuńczej podczas nieobecności rodziców - jest to jedna z naprawdę wielu korzyści jakie przynosi edukacja przedszkolna.

Przede wszystkim ma znaczny wpływ na rozwój maluchów. Pedagodzy wiedzą jak pobudzić w naszych dzieciach zmysły, uczą samodzielności, również pomagają im rozwijać się w dziedzinach, w których są najlepsze.

Edukacja przedszkolna jest obecnie oparta na grach i zabawach. Przedszkolaki uczą się poprzez śpiew, taniec, quizy. Wywodzi się to z metody Montessori, której podstawową zasadą jest wolność - dziecko jest najbardziej kreatywne kiedy nie ogranicza go ławka. Najlepszym momentem na naukę jest wiek przedszkolny - to wtedy nasza pociecha chłonie wiedzę jak gąbka. Maria Montessori swoją metodą, która pełni wsparcie dla rozwoju malucha, znacznie wpłynęła na zasady pedagogiczne obowiązujące jeszcze na początku dwudziestego wieku. Okazała się ona tak skuteczna, że jest praktykowana do dzisiaj. Przedszkolanki stawiają na rozwój poprzez zabawę i przynosi to pozytywny skutek.

Metodę Montessori mogą również praktykować rodzice przy każdej możliwej okazji. Wolność ma pobudzać w dziecku kreatywność. Dlatego brak ograniczeń podczas wykonywanych codziennych czynności jest bardzo ważna. Swoboda w działaniu z pewnością pozytywnie wpłynie na rozkwit kreatywności, która jest pożądaną cechą u każdego człowieka.

Edukacje przedszkolna to wsparcie dla rozwoju dziecka, dlatego warto zaufać pedagogom z maliodkrywcy.legnica.pl i oddać malucha w ich ręce. W ten sposób zapewnimy mu możliwość nauki, a co za tym idzie przyrost umiejętności poprzez świetną zabawę. Podsumowując, rodzice chcąc dać maluchom prawidłowy i szybki rozwój powinni stawiać na dobrą zabawę oraz swobodę w wykonywaniu codziennych czynności.

Fotografie:
szkolenia
edukacja
kształcenie
przedszkole
Dodany przez Wiesław Kryszałowicz | 2016/09/06

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Chcemy kupować coraz więcej mieszkań, nawet bez rządowego programu

W półroczu 2017 r. banki udzieliły 108 tys. kredytów mieszkaniowych, tj. o 5,7 proc. więcej niż na 2016 r. Dobre wyniki wiązano na ogół z programem MdM. a może jednak słusznie?

rss icon Wielka Brytania namawia palaczy do przejścia na e-papierosy

W przyszłym miesiącu na brytyjskiej telewizji widzowie zobaczą kampanię przekonującą palaczy do rzucenia palenia używając papierosów elektronicznych. Autorem spotów był rządowa agencja do spraw zdrowia publicznego.

rss icon Urząd Lotnictwa Cywilnego zaniepokojony odwołaniem lotów przez Ryanaira

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego na piśmie do irlandzkich linii lotniczych Ryanair wyraził "duże zaniepokojenie" na związku z odwołaniem przez tego przewoźnika rejsów do Polski - poinformowała rzeczniczka ULC Karina Lisowska.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

sierpień 2017 lipiec 2017 grudzień 2016 wrzesień 2016 lipiec 2016 grudzień 2015 październik 2015 styczeń 2015 grudzień 2014 sierpień 2014 maj 2014 marzec 2014 listopad 2013 październik 2013 kwiecień 2013 grudzień 2012 sierpień 2012